hlavicka2 kopie.jpg

AKIM LUCKY IJSBEER

Hovawart
Začali jsme trénovat s novými kamarády, záchranáři. Jsou to skvělí lidi, mají pejsky rádi a dělají svou práci dobře. Myslím, že jsme se s Akimem našli. Běhání po lese, prolézání křoví, čmuchat a hledat to je jeho, moc ho to baví.
Záchranná brigáda kynologů Libereckého kraje (ZBK LK) 

byla ustavena 31.3.2000 ve Smržovce. Severočeský kraj byl tehdy rozdělen na kraj Ústecký a Liberecký. Dle tohoto nového územního dělení byla rozdělena i Severočeská záchranná brigáda kynologů na brigádu ústeckou a libereckou. Liberecká brigáda má základnu v Hejnicích, v současné době má přes 50 členů a ve svých řadách má dlouholeté kynology s mnoha zkušenostmi z praktických nasazení i sportovními úspěchy. ZBK LK spolupracuje s dobrovolnými hasiči, libereckým Červeným křížem, HZS, PČR a dalšími složkami IZS. Svými členy brigáda pokrývá nejen Liberecko, ale například také Jablonecko, Ústecko, Děčínsko, Českolipsko, Jičínsko, Plzeňsko, Roudnicko, Prahu a kraj Vysočina. 
2013-01-26_ZBKLK_Hradek_060.JPG
Sešli jsme se na společném cvičení opět V Hrádku nad Nisou na trénování sutin. Je tu mnoho možností na trénování a my jsme cvičili opět tmavá místa. Máme zde velké rezervy, Akim je velmi opatrný, nestrčí čumák někam, kde je nejistý. Kryje si záda a pak teprve jde do tmy. (hovík :) )
A já si příště beru kuklu.
2012-12-29_Hradek_123.JPG
V Hrádek nad Nisou se konalo poslední cvičení v roce 2012. Sníh nebyl, tak jsme trénovali sutiny. Byla ale pěkná zima, tak jsme běhali, aby jsme se zahřáli.

Přeji všem hodně štěstí a zdaru do Nového roku.
Poslední trénink v roce
čekání na akci
čekání na akci
hledání osoby v jeskyni
hledání osoby v jeskyni
P1110050 (1).jpg
P1100939.jpg
V akci

V akci

1
Copyright © Michaela Niedobová. Všechna autorská práva na fotografie vyhrazena.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one